ЗА НАС

Пробив

 • фабрика
 • фабрика
 • фабричка слика

Научете

повеќе

TST собра софтвер за дизајн, машини, механички, масла притисок, пареа притисок, електроника, мотор, и истражување и развој, обезбедување на квалитет, управување со производство, тестирање и други професионални таленти за да добиете информации во реално време. TST Инструменти (Кина) копродукции, Ltd основана во март 2006 година, која е меѓународна компанија професионална во производство машина за тестирање и опрема за автоматизација.

 • -
  Основано е во 2006 г.
 • -
  14 годишно искуство
 • -+
  Повеќе од 100 производи
Напишете ги решенијата на опремата за лабораториско тестирање и интегрирајте го производството, дизајнот и истражувањето и развојот

производи

Иновации

 • Masks Breathing resistance tester

  Masks Breathing resist...

  Usage:Used to measure the Inhalation&exhalation resistance of masks under specified conditions Features: 1. Touch screen control, Chinese and English menu, man-machine dialogue mode, convenient operation. 2. The built-in thermal printer is convenient for printing test results quickly on site. 3. Two modes of breath detection and inhalation detection can be set. 4. The automatic switching device of the respirator pipeline solves the problem that the tester pulls out the tube and connects t...

 • Маски тестер за ефикасност на филтрација на честички

  Маски за честички Филтрат ...

  Употреба: Тест-клупата за тестирање на ефикасноста на PM филтрацијата е погодна за тестирање на ефикасноста на материјалите за филтрирање од 45% -99,9%. Материјалите за филтрирање се тестираат според меѓународните стандарди. Дизајнерската структура на целата тест-клупа е компактна и лесна, а во процесот на водење на тестот, треба само да обезбеди дополнителна соодветна моќност и компримиран воздух (без вода, без масло), погоден за употреба во лаборатории, фабрики и други прилики Во тестот за филтрирање, ...

 • Отпорност на абразија на печатените материјали од тестер за триење на хартија Сатерленд

  Отпорност на абразија на ...

  Overview Quick Details Place of Origin: Fujian, China Brand Name: TST Instruments Model Number: TF007 Power: Electronic Usage: Paper abrasion test Standard: GB/T7706,ASTMD5264,TAPPI,JISK5701 Rub load: 20±0.2N Rub stroke: 60mm Specimen size: 60mm*220mm Display: LCD Friction area: 50mm*155mm Test speed: 21/43/85/106 r/min paper rub tester: paper rub tester Product Description TSF024 Abrasion resistance of printed materials by Sutherl...

 • Тестер за кршење на прстенот / тест за кршење на работ / тест

  Тест-прстен за кршење на прстенот / работ ...

  Overview Quick Details Place of Origin: Fujian, China Brand Name: TST Instruments Model Number: TF005 Power: Electronic Usage: Paper & cardboard crush test, Paper & cardboard & corrugarted board crush test Standard: TAPPI-T472,JIS-P8126 Function: flat crush,edge crust,bonding strength,ring crush Capacity: 200 kgf Resolution: 1/10,000 Accuracy: ±1% Press platen: 105×105 mm Press platen spacing: 150 mm crush tester: board s...

 • Безбедносен застаклен материјал во темелно тестер за стакло со стакло во зграда

  Безбедносни застаклување материјали ...

  Overview Quick Details Place of Origin: Fujian, China Brand Name: TST Model Number: BL5520 Power: Electronic Usage: Drop Tester standard method: GB15763.2-2005 Drop control method: DC electromgnetic Control method: PLC Drop height: 0-1400mm Steel ball spec: 63.5mm,1040g,2pcs test chamber cross area: 670mmx660mm drop ball tester: glass impact resistance tester,drop impact test Product Description   Safety glazing material in bu...

ВЕСТИ

Прва услуга

 • Three reasons for unqualified office furniture

  Many of today’s office furniture are hung with some hats of unqualified quality and contain harmful substances. The analysis of TST Instruments: There are three main reasons for unqualified office furniture.   1. Excessive glue content   Many consumers believe that wood is a natur...

 • Во последниве години, кинеската индустрија за канцелариски мебел се разви неверојатно.

  Во последниве години, кинеската индустрија за канцелариски мебел се разви неверојатно. Додека брзиот развој на канцеларискиот мебел, квалитетот на производот е исто така проблем што не може да се игнорира. Затоа, производителите на мебел честопати избираат професионална опрема за тестирање на мебел како свои производи ...